"פיזיו-בייק" - בדיקת רכיבה ממוחשבת בהסרטת וידאו

 
 
 

אל תרכב על ביצים....

חת מהפציעות הנפוצות בקרב רוכבי האופניים היא הפגיעה בעצב או בעורק ה-PUDENDAL הגורמת להירדמות או נימול באזור איבר המין ובכל איזור הישיבה (לפרטים לחץ כאן). אך לחץ לא נכון באגן, בגברים ובנשים, הוא רק אחת הבעיות המסכנות רוכבי אופניים.  בנוסף, קורה לא אחת שנתפס הגב או הצוואר, לוחץ בקרסול, או שמתפתחים כאבי ברכיים. את רוב הבעיות האלה ניתן למנוע! הפיזיותרפיסטים של מכון סלע, מרכז לשיקום וספורט, פותחים לך דלת לשיטה חדשה של בדיקה, טיפול וייעוץ, שימנעו ממך בעיות, ושישמרו עליך רוכב בכיף, ורוכב בריא.

אלופת ישראל ענבר רונן בבדיקת " Physio-Bike" במרכז סלע

 

 אלכס ספיר וענבר רונן - דקות ספורות לאחר זכייתה של ענבר באליפות ישראל באופני הרים 2007


בדיקת "פיזיו-בייק"

השיטה של מכון סלע הובאה מאוסטרליה בה רכיבת אופניים הינה ספורט הסוחף מיליוני אנשים. לבדיקה בא הספורטאי עם אופניו האישיים, ואת שניהם מעלים על טריינר המאפשר רכיבה מול מצלמות, שמעבירות את התנועות למחשב. תוכנה מיוחדת תנתח את תנועות הרכיבה, ויחד עם הפיזיותרפיסט יתוקנו ליקויי רכיבה כגון ברך כפופה או ישרה מדי, חסר כיפוף במרפק, כתפיים וצוואר במנח לא תקין, הטיית אגן או ברכיים לצדדים, ועוד.

הבדיקה כוללת: 

  1. הגעה עם האופניים האישיים
  2. מדידות אנתרופומטריות (גובה מפסעה, וכד')
  3. קביעת מידות אופניים אופטימאליות
  4. בדיקה פיזיקאלית ע"י פיזיותרפיסט
  5. בדיקת וידיאו ממוחשבת
  6. כוונון אופניים עפ"י הממצאים
  7. המלצות לשינוי טכניקת רכיבה
  8. בדיקת וידיאו חוזרת אחרי תיקונים
  9. המלצה לתרגילים אישיים
  10. קבלת טופס אבחון ממוחשב, כולל הסרטים 

 
רוכבים ממליצים


אפי שמס, אתר Groopy, 1.8.2006

"לאחר חיפושים ובדיקות, הגעתי למכון אורטופדי "סלע", שבאבן גבירול בת"א. לבדיקה מגיעים עם כל הציוד האמיתי (אופניים, נעליים, ביגוד וכו'). במכון בוצעה לי בדיקת רכיבה יסודית ומעמיקה... ההבדלים הורגשו באופן מיידי... היה חשוב לי לחלוק ולספר לכולכם את היכולת המדהימה של הבדיקה הזו (שאגב, עורכת כשעתיים, ונעשית בצורה יחידנית)."
 

תגובות קוראים באתר Groopy

"טוב... עשיתי את הבדיקה. היה שווה כל גרוש. בדיקה רצינית, יסודית ומקיפה שכללה בדיקה פיזיולוגית (בעיקר התבוננות ומדידות), בדיקת ומדידת האופניים, וצילום וידאו מכל הכיוונים תוך כדי רכיבה על טריינר... הרגשתי שלבדיקה ולתוצאותיה תהיה השפעה לטווח ארוך על הבריאות שלי ועל ההנאה והתועלת שאני מפיק מהרכיבה." (אבי בהגן, 6.8.2006)

"רעיון מצוין. ביצעתי את הבדיקה... מומלץ!" (הראל כפיר, 23.8.2006)

להקדים תרופה למכה

בועז שחר, מגזין "אופניים", גיליון אוגוסט  2006 

"מכון "סלע פיזיותרפיה", בניהולו של אלכס ספיר, החליט להרים את הכפפה תוך כדי שהוא פונה לרוכבי האופניים כקהל היעד לטיפול שלו... כרוכבים חובבים יש לנו נטייה להזניח מעט את הגוף שלנו, לא לבדוק ובטח שלא לטפל בו עד אשר הסיפטומים לבעיה צצים בצורת כאבים. בדיקה מסוג זה, אשר באה לאבחן בעיה לפני שהיא באה לידי ביטוי, יכולה במקרים רבים לעזור לנו למנוע סבל עתידי רב, סבל אשר בעתיד אולי ימנע מאיתנו לעשות את מה שאנחנו כל כך אוהבים לעשות - לרכוב על אופניים."

לכתבה מלאה באתר תפוז-אופניים לחץ כאן

להורדת מצגת של בדיקת רכיבה לחץ כאן

 

פרטי הבדיקה

אורך הבדיקה - שעתיים
מחיר הבדיקה -  650 ש"ח
(בדיקה מוכרת לעצמאים למס הכנסה ומע"מ)
מיקום הבדיקה - סלע פיזיותרפיה

לפרטים והרשמה

 
 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר